Schody

W naszych pracach znajdują się zarówno schody nowoczesne jak i stylowe. Tworzymy schody drewniane, ale i szklane oraz na konstrukcjach stalowych. Z rodzimych gatunków drewna możemy Państwu zaoferować schody z buku, jesionu czy dębu. W naszej ofercie znajdziecie również Państwo możliwość wyboru drewna egzotycznego.

Produkcja schodów rozpoczyna się od dokonania dokładnych pomiarów klatki schodowej klienta. Następnym etapem jest przygotowanie profesjonalnego projektu wraz z jego wizualizacją w programie 3D, która pomaga dopiąć szczegóły. Po tym etapie przystępujemy do realizacji projektu.
Nasze zaplecze, wiedza oraz umiejętności sprawiają, że możemy podjąć się wykonania praktycznie każdego rodzaju schodów od drewnianych poprzez szklane po konstrukcje stalowe.

Jako jedyni w regionie posiadamy możliwość laserowego pomiaru. Polega on na dokładnym odwzorowaniu każdej mierzonej powierzchni poprzez jej zeskanowanie głowicą z laserem, która może się obracać 360o.

Zobacz galerię naszych realizacji:CHARAKTERYSTYKA DREWNA KRAJOWEGO NA SCHODY

Dąb

Jest jednym z popularniejszych gatunków drewna krajowego. Szczególnie dobrze prezentuje się w jasnych pomieszczeniach pozwalających w pełni je wyeksponować. Pierścieniowo-naczyniowa budowa dębu sprzyja odkrywaniu jego wnętrza. W praktyce oznacza to iż uwydatnione dębowe słoje wspaniale prezentują się na stopniach schodów. Dąb, podobnie jak inne gatunki drewna, z biegiem czasu ciemnieje. Dębowe schody są uznawane za bardzo trwałe oraz trudno zapalne. Dąb jako materiał dla stolarza jest bardzo elastyczny, łatwo się wygina i skleja co jest korzystne dla jego obróbki.

Buk

To drewno stosunkowo trwałe i wytrzymałe, choć nie tak jak dąb. Jego atutem jest z pewnością łatwość w formowaniu. Buk nie wymaga tyle wysiłku podczas kształtowania co dąb. Brak widocznych słoi jaki i jednolita struktura oraz jasny kolor to kolejne cechy drewna bukowego, którymi wyróżnia się od innych gatunków. Schody bukowe wybierane są często do nowoczesnych wnętrz. Ważną cechą pod względem użytkowania schodów bukowych jest jego mniejsza odporność na ścieralność. Nie zaleca się używania go do miejsc np. użytku publicznego.

Jesion

Schody jesionowe to propozycja pomiędzy dębem a bukiem. Jego budowa sprawia że jest ono twarde i równocześnie nie sprężyste. Drewno jesionowe ma odcień jasno żółty lub brązowawy tym samym będzie pasowało również do ciemniejszych pomieszczeń, ocieplając je swoja barwą. Jesion nie posiada regularnego koloru dlatego też jest uważany za najbardziej dekoracyjny gatunek drewna. Mimo swojej twardości oraz ciężaru, nie sprawia trudności podczas obróbki.


OPIS SCHODÓW - główne typy schodów i ich nazewnictwo


Schody dywanowe

Ich charakterystyczną cechą jest jednakowa grubość stopni i podstopni oraz brakiem nosków.


Schody policzkowe

Policzkowe - nakładane
Schody są nakładane na policzki wycięte w ich kształcie.

Wśród schodów policzkowych są również schody z policzkiem nakładanym z jednej strony i policzkiem klasycznym po drugiej stronie.

Klasyczne schody policzkowe. Tu stopnie są umieszczone w dwóch policzkach nośnych.


Schody bolcowe

Schody te mają bardzo nowoczesny i lekki wygląd. Od wewnętrznej strony schody są łączone pionowymi bolcami natomiast od zewnątrz są one zakotwiczone w ścianie za pomocą specjalnych wsporników metalowych. Istnieje również łączenie schodów bolcowych z policzkowymi.


Schody wspornikowe

Schody wspornikowe, nazywane również półkowymi, wymuszają określone wymagania ścienne (min. 24cm grubość). Montuje się je na stalowej belce umieszczonej w ścianie.

Schody typu kacze

Charakteryzują się małą podstopnicą co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem do małych powierzchni.

Schody kręcone

Inaczej nazywane spiralne doskonale się sprawują w mniejszych przestrzeniach.

Schody policzkowe w kształcie ZYGZAK

Policzek jest wyprofilowany w kształcie "zygzaka".Firma Gromotka

Firma Gromotka jest producentem schodów stylowych jak i nowoczesnych oraz drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji, w połączeniu z nowoczesnym parkiem maszynowym, zaowocowało bogatą ofertą wzorów, stanowiących inspirację do tworzenia kolejnych realizacji. Szeroka gama wykończeń jaką Państwu oferujemy sprawia, że każdy projekt staje się unikalny...

...więcej

Zobacz swoje schody!...więcej